![]() |
| Szivárgó hűtőanyag -- via Discovery News |
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: űrséta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: űrséta. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. május 12., vasárnap
Mindeközben az ISS-en: Ammónia szivárgás megoldva
A napokban minden hírműsorban hallhattunk a cseppfolyós ammónia szivárgásról a Nemzetközi Űrállomáson. Az űrhajósok május 9-én vették észre a kis fehér "hópelyheket", a megfagyott hűtőfolyadékot az ISS-en.
2013. május 10., péntek
Űrkaland 1: Űrruha nélkül odakinn
Tehát az űrbe szeretnél menni?
Tegyük fel, hogy a meghívnak a Nemzetközi Űrállomásra. Innen két forgatókönyvünk van:
Tegyük fel, hogy a meghívnak a Nemzetközi Űrállomásra. Innen két forgatókönyvünk van:
- A kollégáid nem kedvelnek túlzottan, egy-két nap múlva egy űrsétára küldenek. Űrruha nélkül. Hoppá. (Ez persze lehetetlen, de most tegyük fel, hogy megtörténhet.)
- A kollégáid imádnak, és egy fél évre ott fognak az űrállomáson. (Sokkal valószínűbb.)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
