A következő címkéjű bejegyzések mutatása: űrséta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: űrséta. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. május 12., vasárnap

Mindeközben az ISS-en: Ammónia szivárgás megoldva

A napokban minden hírműsorban hallhattunk a cseppfolyós ammónia szivárgásról a Nemzetközi Űrállomáson. Az űrhajósok május 9-én vették észre a kis fehér "hópelyheket", a megfagyott hűtőfolyadékot az ISS-en.

Szivárgó hűtőanyag -- via Discovery News



2013. május 10., péntek

Űrkaland 1: Űrruha nélkül odakinn

Tehát az űrbe szeretnél menni?

Tegyük fel, hogy a meghívnak a Nemzetközi Űrállomásra. Innen két forgatókönyvünk van:
  1. A kollégáid nem kedvelnek túlzottan, egy-két nap múlva egy űrsétára küldenek. Űrruha nélkül. Hoppá. (Ez persze lehetetlen, de most tegyük fel, hogy megtörténhet.) 
  2. A kollégáid imádnak, és egy fél évre ott fognak az űrállomáson. (Sokkal valószínűbb.)
De hogyan is viseli mindezt a szervezeted?  Itt az első forgatókönyv:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...